Video marketing

Videomarketing – video, které prodává

Už je to pár měsíců, co poznávám, že videomarketing hýbe světem a přichází doba, kdy video bude postupně nepostradatelnou součástí podnikání a prezentace na internetu. V Česku je videomarketing momentálně v plenkách, ale velice rychle se sem dostává a zažívá nepopiratelný úspěch. V celosvětovém měřítku se však YouTube jako největší videoportál se stává 2. největším vyhledávačem na světě, který navštíví každý měsíc více jak 1 miliarda návštěvníků.

Na YouTube přibude každý den přes 2 miliardy nových shlédnutí a přes 700 YouTube videí je sdíleno každou minutu na Facebooku. To jsou čísla, která mě fascinují a říkal jsem si, proč ještě nemám své videa na internetu?

Asi proto, proč je tam nemá 99% podnikatelů v Česku! Tím prvním důvodem je zcela jistě fakt, že se bojí vstoupit před kameru, musím říct, že jsem se také dlouho odhodlával. No a pak také proto, že si myslí, že je to nákladné a komplikované udělat takové video.

Zde vám chci ukázat, jak začít s videem a výsledky, které jsem získal já, díky videu.

S čím nám tedy video v podnikání pomůže?

Získání důvěry a vybudování vztahu se zákazníkem – jde o to, že pokud něco nakupujeme, tak daleko lépe nakupujeme od lidí, které známe a kterým věříme. A lidé, kteří viděli video, na kterém jsme vidět a kde je slyšet náš hlas, tak už nás jakýmsi způsobem poznali. Pak, když se s nimi osobně setkáme, tak my je třeba neznáme, ale oni se k nám chovají více přátelsky, jako kdybychom se už mnohokrát viděli. To je tím, že nás už několikrát viděli na videu. A ten obchod pak probíhá daleko snadněji a příjemněji.

Také pokud představíme svůj produkt formou videa, ukážeme ho, jak vypadá, tak pro potencionálního zákazníka je daleko jednodušší si představit, jaké je mít produkt v ruce a ztotožnit se s ním. Daný člověk také stráví o 88% více času na webu, kde je video a my máme šanci mu prodat. Také 3 z 5 zákazníků stráví více než 2 minuty sledováním videa o produktu, který si chtějí koupit. Já jsem v nedávné době kupoval tablet a nejvíce co mě zajímalo, tak byly video recenze, kde ten tablet si mohu prohlédnout ze všech stran, vidím ovládání atd. Chtějte i po svých zákaznících natočit video referenci, kde popíšou zkušenosti s vaší firmou.

Jak už jsem zmiňoval výše, tak většina podnikatelů nevyužívá videa, takže je to příležitost pro vás, odlišit se od konkurence a začít si budovat značku skrz video, protože tady je daleko menší vaše konkurence. Můžete si to vyzkoušet prakticky na internetu, dejte si vyhledat něco z vašeho oboru na Google a to samé také na YouTube. Já jsem to vyzkoušel s frází “jak udělat web”. Na Google mi to našlo 34.800.000 výsledků a na YouTube 10.700 výsledků. To je zatraceně velký rozdíl v konkurenci! A Google také ve výsledcích zobrazuje videa, takže s videem máte 50x větší šanci proniknout na první stránku Google než s jakýmkoliv webem.

Dobré video se může také stát skvělou virální (samo šířící se) reklamou zdarma, protože videa se daleko lépe sdílí než textový obsah. 88% lidí buď sdílí nebo přeposílají video dál.

Už jste přesvědčeni, že použijete video ke svému podnikání? Jak tedy začít?

Jaké druhy videa existují a co k jednotlivým videím potřebuji?

 1. stoupnete si před kameru a sdělíte lidem to co chcete
 2. uděláte si na počítači prezentaci, spustíte nahrávání obrazovky, svého hlasu a na prezentaci ukážete vše co potřebujete
  • prezentaci vytvoříte např. v PowerPointu, prezi.com, powtoon.com, goanimate.com
  • mikrofon můžete použít jakýkoliv, třeba pokud máte sluchátka s mikrofonem
  • program pro zaznamenávání obrazovky a stříhání (např. Camtasia pro Windows nebo Screenflow pro Mac)
 3. video s obrázky, textem a hudbou
  • toto video se používá spíše k upoutávkám a k představení
  • takovéto video si můžeme vytvořit v animoto.com nebo přímo na YouTube

Pokud máte strach, tak jako já jít přímo sám před kameru, tak zkombinujte 1. a 2. možnost. Mně se to hodně osvědčilo, že jsem úvod nahrál tak, že stojím před kamerou a pak video přepnu do prezentace a mluvím k prezentaci. Toto můžete i několikrát ve videu prostřídat a zkombinovat, hlavně by nemělo být video monotonní.

Pár tipů na co si dát pozor u natáčení

 • nestát uprostřed, ale buď v 1. třetině nebo ve 2. třetině obrazu
 • usmívat se a mluvit hlasitěji než obvykle, spíše trochu křičet
 • oblečení by nemělo splývat s pozadím a taky by nemělo mít například jemné proužky, protože to pak na kameře háže různé barvy a divně se to vlní
 • zvolit jednoduché pozadí bez mnoha věcí, které by nám ubíraly pozornost

Jak vložit video na internet a úspěšně publikovat

V první řadě si je potřeba určit, kde ty videa na internet budu nahrávat. Pro mne tohle byla jasná volba – YouTube, protože je to největší video portál, takže spuštění videa, sdílení a vyhledatelnost je nejlepší tady. Takže si jednoduše a zdarma vytvoříte svůj osobní kanál na YouTube. A nahrajete své video.

Skvělým a praktickým návodem, podle kterého já sám pracuji je „postup jak blogovat“ nebo taky jak vlogovat a dělat videomarketing na YouTube. V tomto postupu s video návody se dozvíte vše od toho, jak si založit kanál na YouTube a nastavit ho co nejlépe, přes to jak nahrát video a udělat u něj optimalizaci, aby se dostalo do vyhledávání Googlu až po to, jak video propagovat. Prostě ucelený návod k úspěšnému publikování videí. A jak jsem byl já úspěšný díky tomuto návodu s mými videi?

Mé výsledky

Napsal jsem eknihu o tom jak hospodařit s vlastními financemi a udělal k ní web na ridimsvefinance.cz

První tři měsíce na webu byla pouze prodejní stránka s textem o čem kniha je, ukázky z knihy, reference atd.

Po třech měsících jsem ke knize ještě natočil mini video kurz se třemi videi, ve kterých jsem jsem řekl základní věci, které jsou pak detailněni popsány v knize. Udělal jsem také úvodní video a celý kurz spustil tak, že když někdo zadá svůj email, tak jednou za 4 dny se automaticky odešle odkaz na jedno video. Zároveň v každém videu zmiňuji knihu a po odeslání všech emailů zašlu prodejní email ke knize.

výsledek prodeje, díky videu za ty další 3 měsíce? Je to nárůst o 600%. A to si myslím, že se vyplatí.

Po těchto 3 měsících jsem ještě přidal affiliate systém a nárůst, díky partnerům byl o dalších 600% v následujících 3 měsících.

3 kroky – akční plán

Co je tedy potřeba udělat, aby jste měli své video?

 1. rozhodnout se jakým způsobem chcete své video vytvářet a pořídit si k tomu techniku
 2. natočit své video
 3. nastavit si svůj YouTube kanál, abyste ho úspěšně publikovali na internetu (doporučuji využít tento postup)

Napište mi do komentářů, jak jste na tom s videem vy. Jaké máte zkušenosti nebo co vám případně brání udělat své video?

Jsem webmaster a tvůrce webů s úsměvem :)
Tvorba internetových stránek mne fascinuje od chvíle, kdy jsem na internet nahrál svůj první web. Každý web je pro mne umělecké dílo, které může vidět celý svět. Daleko důležitější je však jaký přinese užitek. Nesmírně mne na tom baví hledání jednoduchých řešení a možností propojení podnikání a online světa internetu.
Proto s týmem skvělých webmasterů vytváříme osobní, podnikatelské a firemní webové stránky s jednoduchou editací. Takové, které kvalitně prezentují služby, projekty a produkty všeho druhu.
Navíc jsem nadšený do online vzdělávání. Rád předávám své zkušenosti na blogu, videích a návodech nebo seminářích.

CHCETE DALŠÍ TIPY Z MÉHO BLOGU?

Nechte mi zde svůj email a jakmile budu mít něco zajímavého, tak vám pošlu zprávu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.