Video marketing

Videomarketing – video, které prodává

Už je to pár měsíců, co poznávám, že videomarketing hýbe světem a přichází doba, kdy video bude postupně nepostradatelnou součástí podnikání a prezentace na internetu. V Česku je videomarketing momentálně v plenkách, ale velice rychle se sem dostává a zažívá nepopiratelný úspěch. V celosvětovém měřítku se však YouTube jako největší videoportál se stává 2. největším vyhledávačem na světě, který navštíví každý měsíc více jak 1 miliarda návštěvníků.

Na YouTube přibude každý den přes 2 miliardy nových shlédnutí a přes 700 YouTube videí je sdíleno každou minutu na Facebooku. To jsou čísla, která mě fascinují a říkal jsem si, proč ještě nemám své videa na internetu?

Asi proto, proč je tam nemá 99% podnikatelů v Česku! Tím prvním důvodem je zcela jistě fakt, že se bojí vstoupit před kameru, musím říct, že jsem se také dlouho odhodlával. No a pak také proto, že si myslí, že je to nákladné a komplikované udělat takové video.

Zde vám chci ukázat, jak začít s videem a výsledky, které jsem získal já, díky videu.

S čím nám tedy video v podnikání pomůže?

Získání důvěry a vybudování vztahu se zákazníkem – jde o to, že pokud něco nakupujeme, tak daleko lépe nakupujeme od lidí, které známe a kterým věříme. A lidé, kteří viděli video, na kterém jsme vidět a kde je slyšet náš hlas, tak už nás jakýmsi způsobem poznali. Pak, když se s nimi osobně setkáme, tak my je třeba neznáme, ale oni se k nám chovají více přátelsky, jako kdybychom se už mnohokrát viděli. To je tím, že nás už několikrát viděli na videu. A ten obchod pak probíhá daleko snadněji a příjemněji.

Také pokud představíme svůj produkt formou videa, ukážeme ho, jak vypadá, tak pro potencionálního zákazníka je daleko jednodušší si představit, jaké je mít produkt v ruce a ztotožnit se s ním. Daný člověk také stráví o 88% více času na webu, kde je video a my máme šanci mu prodat. Také 3 z 5 zákazníků stráví více než 2 minuty sledováním videa o produktu, který si chtějí koupit. Já jsem v nedávné době kupoval tablet a nejvíce co mě zajímalo, tak byly video recenze, kde ten tablet si mohu prohlédnout ze všech stran, vidím ovládání atd. Chtějte i po svých zákaznících natočit video referenci, kde popíšou zkušenosti s vaší firmou.

Jak už jsem zmiňoval výše, tak většina podnikatelů nevyužívá videa, takže je to příležitost pro vás, odlišit se od konkurence a začít si budovat značku skrz video, protože tady je daleko menší vaše konkurence. Můžete si to vyzkoušet prakticky na internetu, dejte si vyhledat něco z vašeho oboru na Google a to samé také na YouTube. Já jsem to vyzkoušel s frází “jak udělat web”. Na Google mi to našlo 34.800.000 výsledků a na YouTube 10.700 výsledků. To je zatraceně velký rozdíl v konkurenci! A Google také ve výsledcích zobrazuje videa, takže s videem máte 50x větší šanci proniknout na první stránku Google než s jakýmkoliv webem.

Dobré video se může také stát skvělou virální (samo šířící se) reklamou zdarma, protože videa se daleko lépe sdílí než textový obsah. 88% lidí buď sdílí nebo přeposílají video dál.

Už jste přesvědčeni, že použijete video ke svému podnikání? Jak tedy začít?

Jaké druhy videa existují a co k jednotlivým videím potřebuji?

 1. stoupnete si před kameru a sdělíte lidem to co chcete
 2. uděláte si na počítači prezentaci, spustíte nahrávání obrazovky, svého hlasu a na prezentaci ukážete vše co potřebujete
  • prezentaci vytvoříte např. v PowerPointu, prezi.com, powtoon.com, goanimate.com
  • mikrofon můžete použít jakýkoliv, třeba pokud máte sluchátka s mikrofonem
  • program pro zaznamenávání obrazovky a stříhání (např. Camtasia pro Windows nebo Screenflow pro Mac)
 3. video s obrázky, textem a hudbou
  • toto video se používá spíše k upoutávkám a k představení
  • takovéto video si můžeme vytvořit v animoto.com nebo přímo na YouTube

Pokud máte strach, tak jako já jít přímo sám před kameru, tak zkombinujte 1. a 2. možnost. Mně se to hodně osvědčilo, že jsem úvod nahrál tak, že stojím před kamerou a pak video přepnu do prezentace a mluvím k prezentaci. Toto můžete i několikrát ve videu prostřídat a zkombinovat, hlavně by nemělo být video monotonní.

Pár tipů na co si dát pozor u natáčení

 • nestát uprostřed, ale buď v 1. třetině nebo ve 2. třetině obrazu
 • usmívat se a mluvit hlasitěji než obvykle, spíše trochu křičet
 • oblečení by nemělo splývat s pozadím a taky by nemělo mít například jemné proužky, protože to pak na kameře háže různé barvy a divně se to vlní
 • zvolit jednoduché pozadí bez mnoha věcí, které by nám ubíraly pozornost

Jak vložit video na internet a úspěšně publikovat

V první řadě si je potřeba určit, kde ty videa na internet budu nahrávat. Pro mne tohle byla jasná volba – YouTube, protože je to největší video portál, takže spuštění videa, sdílení a vyhledatelnost je nejlepší tady. Takže si jednoduše a zdarma vytvoříte svůj osobní kanál na YouTube. A nahrajete své video.

Skvělým a praktickým návodem, podle kterého já sám pracuji je „postup jak blogovat“ nebo taky jak vlogovat a dělat videomarketing na YouTube. V tomto postupu s video návody se dozvíte vše od toho, jak si založit kanál na YouTube a nastavit ho co nejlépe, přes to jak nahrát video a udělat u něj optimalizaci, aby se dostalo do vyhledávání Googlu až po to, jak video propagovat. Prostě ucelený návod k úspěšnému publikování videí. A jak jsem byl já úspěšný díky tomuto návodu s mými videi?

Mé výsledky

Napsal jsem eknihu o tom jak hospodařit s vlastními financemi a udělal k ní web na ridimsvefinance.cz

První tři měsíce na webu byla pouze prodejní stránka s textem o čem kniha je, ukázky z knihy, reference atd.

Po třech měsících jsem ke knize ještě natočil mini video kurz se třemi videi, ve kterých jsem jsem řekl základní věci, které jsou pak detailněni popsány v knize. Udělal jsem také úvodní video a celý kurz spustil tak, že když někdo zadá svůj email, tak jednou za 4 dny se automaticky odešle odkaz na jedno video. Zároveň v každém videu zmiňuji knihu a po odeslání všech emailů zašlu prodejní email ke knize.

výsledek prodeje, díky videu za ty další 3 měsíce? Je to nárůst o 600%. A to si myslím, že se vyplatí.

Po těchto 3 měsících jsem ještě přidal affiliate systém a nárůst, díky partnerům byl o dalších 600% v následujících 3 měsících.

3 kroky – akční plán

Co je tedy potřeba udělat, aby jste měli své video?

 1. rozhodnout se jakým způsobem chcete své video vytvářet a pořídit si k tomu techniku
 2. natočit své video
 3. nastavit si svůj YouTube kanál, abyste ho úspěšně publikovali na internetu (doporučuji využít tento postup)

Napište mi do komentářů, jak jste na tom s videem vy. Jaké máte zkušenosti nebo co vám případně brání udělat své video?

Jsem online tvůrce s úsměvem :) Pomáhám podnikatelům stát se v jejich oboru superhrdiny na internetu a to díky webu a online marketingu. Snažím se jim ukázat, jak žít a podnikat s úsměvem (nejen) díky internetu :) Jsem tvůrce WEBů s úsměvem a zároveň učím podnikatele, jak si udělat web a z webu svého obchodníka a být úspěšnými v internetovém světě. Jsem také součástí firmy Davida Kirše, který je jeden z TOP online marketerů v ČR.

CHCETE DALŠÍ TIPY Z MÉHO BLOGU?

Nechte mi zde svůj email a jakmile budu mít něco zajímavého, tak vám pošlu zprávu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.