Jak propojit webové stránky se sociálními sítěmi

Od klientů často slyším požadavek: „Napojte mi webové stránky na Facebook.“ Jenže to je chyba. Proč odvádět návštěvníky ze svých webových stránek pryč?

Webové stránky jsou našim hlavním místem na internetu. Prezentujeme se na nich a jsou v našem vlastnictví. Návštěvníci se na nich mohou proklikávat, číst bez rozptylování a také nakoupit nebo vyplnit poptávku.

Kdežto sociální sítě nevlastníme, jejich pravidla se mohou měnit, snaží se udržet návštěvníka na nich, ale ne na vašem profilu a je na nich mnoho rozptýlení.

Nedává smysl odvádět lidi ze svých webových stránek někam pryč. Správný směr je přivádět lidi ze sociálních sítí na svůj web.

Jak propojit web a sociální sítě?

Podívejme se, co na webu mít, aby sociální sítě podpořily náš cíl.

Lajkovací tlačítka

I když sami Facebook nevyuživáte, tak přesto na svůj web můžete dát lajkovací tlačítka jako sociální důkazy. 

Díky tomu, že tlačítko „To se mi líbí“ přidáte na blog ke článkům a bude u něj svítit, kolika lidem se líbí – jde o skvělý důkaz pro ostatní, že článek stojí za přečtení.

Počty „To se mi líbí“ přidávají na důvěryhodnosti (pokud u nich nesvítí nula).

Facebookové atributy

Ke stránkám webu nastavte obrázek a popisek, který se má ukázat, když budete na Facebooku sdílet odkaz na danou stránku webu.

Nastavte si sdílecí obrázek pro celý web a pak u stránek a hlavně blogových článků, které se pravděbodobně budou sdílet častěji, nastavte individuální obrázek, který vyjadřuje přímo danou stránku nebo článek.

Veškeré podrobnosti vám ukážu ve videu:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Jsem webmaster a tvůrce webů s úsměvem :)
Tvorba internetových stránek mne fascinuje od chvíle, kdy jsem na internet nahrál svůj první web. Každý web je pro mne umělecké dílo, které může vidět celý svět. Daleko důležitější je však jaký přinese užitek. Nesmírně mne na tom baví hledání jednoduchých řešení a možností propojení podnikání a online světa internetu.
Proto s týmem skvělých webmasterů vytváříme osobní, podnikatelské a firemní webové stránky s jednoduchou editací. Takové, které kvalitně prezentují služby, projekty a produkty všeho druhu.
Navíc jsem nadšený do online vzdělávání. Rád předávám své zkušenosti na blogu, videích a návodech nebo seminářích.

CHCETE DALŠÍ TIPY Z MÉHO BLOGU?

Nechte mi zde svůj email a jakmile budu mít něco zajímavého, tak vám pošlu zprávu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.