Affiliate spolupráce a odměna za doporučení

Vydělávejte díky affiliate spolupráci

Pokud je pro vás slovo affiliate neznámým slovem a setkáváte se s ním čím dál častěji na internetu, tak by bylo fajn zjistit o co se jedná, protože si myslím, že se stává využívanějším ve všech oblastech podnikání.

Je to v podstatě systém, kde dostáváte odměny za doporučení. Určitě jste už někdy svým známým doporučili dobrou restauraci nebo skvělý film v kině, ale za to jste asi nedostali zaplaceno že? Díky affiliate za takové doporučení můžete dostat odměnu.

Affiliate se často nahrazuje i spojením partnerský program. A co to tedy je a jak to funguje?

Affiliate je systém pro partnerství, kdy je na jedné straně prodejce, neboli inzerent – člověk, který má produkt a chce jej prodávat a na straně druhé partner – člověk, který má možnost propagace na svém webu, přes emaily, sociální sítě atp. a chce vydělávat.

Affiliate partner pak za každého přivedeného zákazníka získává odměnu, buď nějaké procento z nákupu nebo pevně stanovenou částku. Nemusí jít však vždy o finanční odměnu, ale může to být i formou slevy nebo nějakých produktů či služeb.

Technicky to funguje tak, že člověk, aby se stal partnerem, tak se musí zaregistrovat do affiliate systému daného prodejce. Tím získá svůj unikátní odkaz na jeho web. Tento odkaz může použít kdekoliv na internetu a když někdo klikne na jeho odkaz, tak systém přiřadí toho člověka k danému partnerovi. A v případě, že udělá na webu nákup, tak se partnerovi načte odměna.

Na celý affiliate systém se tedy můžeme podívat ze dvou stran a to ze strany prodejce nějakých služeb nebo produktů a z druhé strany affiliate partnera. Co to pro kterou stranu znamená:

Prodejce, poskytovatel (neboli inzerent)

Poskytuje nějaké služby nebo produkty a vytvoří si k tomu partnerský odměňovací systém (affiliate). Díky tomu pak vyplácí partnerům odměny za doporučení za uskutečněné nákupy.  Je to skvělý způsob propagace, kterou udělá někdo za vás a za to dostane podíl z nákupu. Je však podmínkou mít dobrý produkt, který budou partneři rádi doporučovat. A také vhodnou výši odměny.

Affiliate partner

Je člověk, který se zaregistruje do vašeho systému a je mu přidělen unikátní odkaz na váš web. Tento odkaz může použít kdekoliv na internetu a když někdo klikne na odkaz, tak daného člověka systém přiřadí k partnerovi. Pokud si do určité doby ten daný člověk objedná (tuto dobu si určuje každý prodejce sám, je to zhruba 30-120 dní), tak affiliate partner dostane stanovenou odměnu.

Aby byl affiliate partner úspěšný, tak je potřeba, aby měl vybudovanou svou databázi lidí se kterými komunikuje a u kterých má vybudovanou důvěru. Pokud nic takového nemá, tak ani nemá moc komu služby a produkty přes affiliate doporučovat a asi toho moc na odměnách nevydělá, ale i tak se může zapojit a postupně vše budovat.

Systém funguje jako win-win-win, protože vítězí všechny strany. Prodejce, protože má kupujícího, partner, protože získává odměnu a v neposlední řadě zákazník, protože dostává kvalitní službu či produkt.

K celému affiliate je potřeba mít program, ten systém, který vše bude hlídat a se kterým budete spravovat své partnery a jejich odměny. Z českých aplikací můžete využít například program AFFILBOX.

Pokud se chcete stát mým affiliate partnerem, tak mám pro vás připravené provize z mých internetových aktivit. Veškeré informace o mém affiliate systému i s přihlášením najdete zde.

Napište mi do komentářů jestli využíváte affiliate systémy a co se vám na nich nejvíce líbí?

Jsem webmaster a tvůrce webů s úsměvem :)
Tvorba internetových stránek mne fascinuje od chvíle, kdy jsem na internet nahrál svůj první web. Každý web je pro mne umělecké dílo, které může vidět celý svět. Daleko důležitější je však jaký přinese užitek. Nesmírně mne na tom baví hledání jednoduchých řešení a možností propojení podnikání a online světa internetu.
Proto s týmem skvělých webmasterů vytváříme osobní, podnikatelské a firemní webové stránky s jednoduchou editací. Takové, které kvalitně prezentují služby, projekty a produkty všeho druhu.
Navíc jsem nadšený do online vzdělávání. Rád předávám své zkušenosti na blogu, videích a návodech nebo seminářích.

CHCETE DALŠÍ TIPY Z MÉHO BLOGU?

Nechte mi zde svůj email a jakmile budu mít něco zajímavého, tak vám pošlu zprávu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.