Registrace do firemních katalogů

Zapište svou firmu do internetových katalogů a na mapu

Chcete, aby vaši firmu našli na internetu vaši potenciální zákazníci? V tom případě byste měli využít zápisu do internetových firemních katalogů. Navíc, pokud máte i svou pobočku nebo prodejnu, tak se dostanete i do mapy. Když pak zákazník hledá cestu k vám, tak si vás jednoduše najde na mapě a ta mu ukáže navigaci k vám.

Ukažme si firemní katalogy, kde byste neměli chybět:

Google

V první řadě byste měli mít svou firmu na Googlu, protože to je světový vyhledávač číslo jedna.

Najděte si adresu https://business.google.com a tam se vpravo nahoře buď přihlaste pod svým gmailovým účtem nebo zaregistrujte. Následně vytvořte nové místo nebo-li firemní profil. Google po vás bude chtít ještě i ověření a to uděláte tak, že si necháte od Googlu zaslat poštou ověřovací kód, který následně k firemnímu profilu zadáte a vaše zapsání do katalogu a na mapy bude kompletní.

Google vám také poskytne statistiky vašeho firemního zápisu (viz. obrázek).

Statistiky Google Moje firma

Seznam

V Česku tou jedničkou je Seznam.cz a jeho firemní katalog Firmy.cz, takže ani tam by váš firemní zápis neměl chybět. Zároveň zápisem firmy v tomto katalogu se dostanete i na mapu mapy.cz, kde si vás zákazníci mohou najít, zavolat vám nebo rovnou podle mapy k vám přijet. Velmi podobně to funguje takto jak u Seznamu, tak u Googlu.

Registraci své firmy uděláte na stránce https://www.firmy.cz/ když úplně dole kliknete na “Přidat svou firmu” a následně se přihlásíte svým seznamovským emailem nebo si vytvoříte nový účet.

Centrum

Takovým dalším firemním katalogem, kde ještě stojí za to se zaregistrovat je katalog najisto.cz, který patří vyhledávači centrum.cz. Opět to zde funguje podobně, na stránce https://najisto.centrum.cz/ nahoře vpravo dáte “Přidat firmu zdarma” a vyplníte všechny své údaje do tohoto katalogu. Zde můžete navíc přidat třeba i vybrané vaše produkty a služby, které zde budou rozepsané.

Další firemní katalogy

Další firemní katalogy jsou spíše něco navíc, jsou už méně využívané, ale určité místo na trhu mají. Můžu zmínit třeba ještě jeden a tím je firemní katalog od zpravodajského portálu iDnes – firmy.idnes.cz (původně topkontakt.cz), kde najdete „přidat firmu“ nahoře vpravo.

Nevyužívejte však nabídek, které často přicházejí přes telefon, že váš web bude zviditelněn na mnoha internetových katalozích jen za několik tisíc ročně. Pokud totiž odkaz na váš web bude na mnoha takových katalogových webech, tak vám to spíše uškodí zase u vyhledávání na Googlu, protože pro něj je to příliš nepřirozených odkazů na váš web.

Vyberte si tedy opravdu jen ty kvalitní a navíc ty jsou zdarma.

Pokud vás zajímá, jak dělat marketing na internetu, tak vám doporučuji zajít na web www.jakblogovat.cz, kde se dozvíte další informace a postupy.

Jsem webmaster a tvůrce webů s úsměvem :)
Tvorba internetových stránek mne fascinuje od chvíle, kdy jsem na internet nahrál svůj první web. Každý web je pro mne umělecké dílo, které může vidět celý svět. Daleko důležitější je však jaký přinese užitek. Nesmírně mne na tom baví hledání jednoduchých řešení a možností propojení podnikání a online světa internetu.
Proto s týmem skvělých webmasterů vytváříme osobní, podnikatelské a firemní webové stránky s jednoduchou editací. Takové, které kvalitně prezentují služby, projekty a produkty všeho druhu.
Navíc jsem nadšený do online vzdělávání. Rád předávám své zkušenosti na blogu, videích a návodech nebo seminářích.

CHCETE DALŠÍ TIPY Z MÉHO BLOGU?

Nechte mi zde svůj email a jakmile budu mít něco zajímavého, tak vám pošlu zprávu.

Komentáře
 1. Lukas33 napsal:

  Já mám trochu problém s IČO jelikož dělám marketing pro lidi co podnikají ve Španělsku a tam mají trochu jiné IČO než české a v tabulce pro zadání IČO to píše chybné číslo. Jinak díky za info :) https://www.danielkrizak.cz/

 2. Jarda napsal:

  Má cenu, registrovat web i do katalogů firem jako třeba zivefirmy.cz?

  • Daniel Križák napsal:

   V první řadě určitě Google Business a firmy.cz, pak ještě dává smysl najisto.cz, edb.cz, zivefirmy.cz, ale další katalogy už jsou používány minimálně.

 3. outlet napsal:

  Také to doporučuji!

 4. Ludmila napsal:

  Děkujem za návody. S pozdravem

 5. Daniel napsal:

  Pokud jste freelancer, tak mohu doporučit ještě katalog navolnenoze.cz, kde vás na rozdíl od jiných katalogů budou skutečně lidi poptávat.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.