Propojení facebooku s webem

Propojení Facebookové stránky s YouTube a webem

Máte již svou Facebookovou stránku a chcete ji vylepšit? Mám pro vás tip, jak si svou Facebookovu stránku propojit s YouTube, aby vaši fanoušci viděli videa, které tam dáváte veřejně rovnou všechny přímo na Facebooku. Nebo taky jak si vytvořit na Facebookové stránce další záložky nebo Facebook tomu říká karty třeba s vašim blogem či jiným odkazem na váš web. Ukažme si aplikaci zdarma, která vám toto propojení umožní.

V první řadě je potřeba říct, že tato aplikace vám umožní propojení vaší Facebookové stránky s webem či dalšími službami na internetu, ale ne s vašim Facebookovým profilem, takže celý postup použijete, pokud máte a využíváte stránku.

Pokud máte Facebookovou stránku, tak když se na ni podíváte, tak vlevo pod profilovým obrázkem stránky vidíte menu té stránky. Facebook tomu říká karty. A právě do tohoto menu si vložíme nové položky.

Vložení karty do menu Facebookové stránky

K tomu využijeme aplikaci woobox.com, která je pro naše účely zdarma. Na stránce aplikace klikněte na “TRY WOOBOX FOR FREE” (ideálně když jste v druhém okně přihlášení na Facebooku) a následně potvrďte propojení aplikace s Facebookem. Tímto se dostanete do rozhraní aplikace, kde už na vás bude svítit název vaší Facebookové stránky. Pokud jich však spravujete více, tak nahoře vpravo rozklikněte menu a tam se můžete mezi jednotlivými stránkami přepínat. Zvolte si tedy stránku na kterou chcete přidat kartu do menu.

Ještě než se pustíme do vytváření, tak je potřeba mít ověřený svůj Facebook, to znamená, že u něj musíte mít zadané své telefonní číslo a zadaný kód, který vám přijde přes SMS. Pokud nebudete mít ověřený profil, tak vás to k tomu vytváření karet ani nepustí a napíše vám to tam. Návod, jak si ověřit svůj Facebook najdete ve videu. Nebo pokračujte dále a poznáte, jestli vás to pustí dále a tedy máte ho ověřený nebo ne.

Následně klikněte nahoře v aplikaci na “Static Tabs” a v případě, že chceme udělat kartu, která bude přesměrovávat na náš web či blog, tak zvolíme “HTML Fangate Tab”.

Tam máme možnost si udělat textovou stránku, která se bude zobrazovat na Facebooku, ale my chceme, aby se přesměrovala na náš web, takže klikneme na “REDIRECT” a do kolonky vložím adresu svého webu nebo konkrétní stránky, kam se má uživatel dostat.

Můžu uložit a vlevo v menu kliknout na “Tab Settings” a tam si do “Tab Name” napíšu to co chci aby bylo vidět v menu na Facebookové stránce. A ideálně si ještě udělám a nahraji zde obrázek, ikonu k této položce, která taky na stránce půjde vidět. U obrázku je potřeba dodržet jeho velikost, která má být 111 x 74 pixelů. No a nyní stačí uložit a je hotovo.

Můžete si to ověřit na své Facebookové stránce, když dáte stránku aktualizovat, tak se vám objeví nová karta, která bude odkazovat na váš web. Vy jste však přihlášeni jako administrátoři, proto při kliknutí na ni se vás to bude ptát na to přesměrování.

Karta s YouTube videi

Stejným způsobem si můžete vytvořit kartu např. i pro YouTube, pokud natáčíte videa a sdílíte je tam. V aplikaci woobox zase kliknete na “Static Tabs”, tam dáte “Create a New Tab” a kliknete na “YouTube Tab”. Následně do prvního pole potřebujete vložit svou adresu kanálu na YouTube, takže pokud jste přihlášení na YouTube, tak vlevo kliknete na “Můj kanál” a následně si z adresního řádku nahoře v prohlížeči zkopírujete to, co je za posledním lomítkem. Buď to může být série znaků nebo pokud už vám YouTube přidělil pěknou adresu, tak už tam můžete mít název.

Do druhého pole ve wooboxu vložíte adresu úvodního videa, pokud takové máte. Následně uložíte a ještě zajdete vlevo v menu do “Tab Settings” a nastavíte si název a obrázek ke kartě.

Následně si karty na vaši Facebookové stránce můžete seřadit. Kliknete na “Spravovat karty” a přetahováním jednotlivých z nich si je seřadíte.

Takhle jednoduše si vylepšíte svou Facebookovou stránku a navíc ji ještě lépe propojíte se svým webem či dalším obsahem, který sdílíte.

Pokud si chcete založit další sociální sítě nebo si je lépe nastavit, tak mám pro vás tyto návody a tipy, jak na to. Stačí zajít na stránku www.jakblogovat.cz/jak-zacit-s-marketingem a zde najdete informace ohledně Facebooku, Instagramu, Linkedinu, YouTube, Reklamnímu účtu na Facebooku a další informace, jak začít s marketingem na internetu.

Jsem webmaster a tvůrce webů s úsměvem :)
Tvorba internetových stránek mne fascinuje od chvíle, kdy jsem na internet nahrál svůj první web. Každý web je pro mne umělecké dílo, které může vidět celý svět. Daleko důležitější je však jaký přinese užitek. Nesmírně mne na tom baví hledání jednoduchých řešení a možností propojení podnikání a online světa internetu.
Proto s týmem skvělých webmasterů vytváříme osobní, podnikatelské a firemní webové stránky s jednoduchou editací. Takové, které kvalitně prezentují služby, projekty a produkty všeho druhu.
Navíc jsem nadšený do online vzdělávání. Rád předávám své zkušenosti na blogu, videích a návodech nebo seminářích.

CHCETE DALŠÍ TIPY Z MÉHO BLOGU?

Nechte mi zde svůj email a jakmile budu mít něco zajímavého, tak vám pošlu zprávu.

Komentáře
 1. Roman napsal:

  Tak ako sorry ale ked postupujem podľa tvojho návodu tak to mám úplne inak ako to máš ty.
  Sorry, there’s a problem
  This business is not connected to a Facebook page.
  Takže naozaj by som si chcel prepojiť YT a FB ale ako? :)

 2. Jana napsal:

  Zdravím a děkuji za super návod.
  Youtube jsem přidala v pořádku, ale když se snažím připojit web, hlásí mi to chybu: An error occurred installing the HTML Fangate Tab. Message from Facebook API: (#2069016) This page does not have permission to install the custom tab
  Nemůžu přijít na to, co bych měla na FB změnit.
  Děkuji za odpověď

 3. Děkuji za tento článek, webové stránky se mi podařilo propojit ale youtube vůbec nefunguje a nevím proč :-(

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.