Klíč k mozku a životu

Programy v naší hlavě, proč děláme, to co děláme a jak to změnit

Většina z nás si říká „nejsem dost dobrý“ a když chci dosáhnout změny k lepšímu, tak nasadím vražednou kombinaci: musím se snažit, mít pevnou vůli a násobím to disciplínou k dosažení dané změny . A jaký je výsledek? Selhání, začarovaný kruh s touhou po další změně, která už tentokrát musí vyjít … Je ti to povědomé?

V tom případě je čas na transformaci. Změna je něco co přichází z venku, ale my se potřebujeme transformovat zevnitř z nás, protože vše už v nás je, jen to je špatně naprogramované v našem mozku. Potřebujeme změnit programy, které v našem mozku máme nahrané.

Vše co děláme, jaké máme výsledky a jak se chováme začíná v naší hlavě, v našem mozku. Abychom něco udělali, tak na to musíme mít vytvořený program v naší hlavě. Ať už to je pro nás špatný program nebo dobrý, vždy jsme si ho tam nahráli my nebo naše okolí a podle toho pak jednáme. Jsou to programy jako např. pořád chodím pozdě, když dostanu peníze hned je utratím, takže si nedokážu udržet finance, nedokážu si najít partnera nebo vybudovat hezký vztah, nedokážu zhubnout a tak dále. Toto jsou pro nás ty špatné programy, které chceme změnit, ale ta transformace musí jít z nás.

Kde jsme ty programy vzali?

Buď jsme si je sami naprogramovali, nebo nám je naprogramovalo naše okolí. A to tím že něco opakujeme a na něco opakovaně myslíme, protože náš mozek nerozlišuje, jestli to na co myslíme je realita nebo jen naše představa a ukládá všechno.

Vlastní programování pak vypadá takto

Jedete ráno do práce a řídíte auto. Cestou jedete kolem ošklivé autonehody, opravdu strašné, až musíte zastavit, abyste se uklidnili a vydýchali a mohli pokračovat dál. Během toho ještě zavoláte své matce a řeknete ji, že jste viděli ošklivou autonehodu a že jste museli zastavit, protože jste nemohli pokračovat dál. Pak přijedete do práce, tam hned řeknete, co se stalo a co jste viděli. Během dne potkáte dalšího kolegu, tak mu to taky řeknete. Jak přijdete domů, tak jim povyprávíte, jak to bylo strašné a že jste prostě museli zastavit a nemohli jste jet dál.

A najednou v hlavě nemáte jednu autonehodu, ale za ten den jich tam máte uložených třeba 10, protože vždy když o tom mluvíte tak si na to vzpomenete a představíte si to a váš mozek si to ukládá. Ono by se tolik nestalo, protože 10 let v pohodě řídíte auto, takže máte vybudovaný silný program, že jste dobrým řidičem. Ale pokud každý den jezdíte kolem toho místa a vždy se vám to vybaví a nezbavíte se téhle myšlenky, tak máte problém, protože za dva měsíce máte v mozku uloženo přes 60 autonehod a jednoho dne se může stát, že sednete za volat, ale prostě mozek řekne NE a vy nebudete vědět proč, ale prostě nebudete se moct rozjet. Je tolik lidí co mají řidičák a řídili, ale už za volant nemůžou sednout a neví ani proč, prostě mají jen takový vnitřní pocit. Znáte někoho takového?

Programování z našeho okolí

Toto je příběh, jak se programujeme sami, ale ve velké míře nás programuje naše okolí. Už jste slyšeli myšlenku, že jsme průměrem 5 lidí, se kterými nejčastěji jsme? Je to tak, protože od nich slyšíte ty samé myšlenky, které vás programují. Vybírejte si proto lidi, se kterými trávíte svůj čas, protože se taky takoví stanete.

Taky si dejte pozor na co se díváte, pokud sledujete televizi a třeba zprávy, tak na co vás programují? Že je svět nádherné místo k životu? Nee, programují vás na to, že všechno je špatně, všude se krade, je to jedna katastrofa za druhou a ta poslední zpráva, že se v zoo narodila zvířátka, už to nezachrání. Je to tak, lidé chtějí vidět drama, ale stojí vám to za to? Já už se několik let na zprávy nedívám a v rádiu je přepínám, ale věřte mi, že se vždycky najde někdo, kdo vám ty zprávy povykládá, všechno co se strašného na tom světě stalo. Vás to zajímá? Mne tedy ne. A že nebudu mít přehled? Ještě se mi nestalo, aby se ty pro mne důležité informace ke mně nedostaly. A ty ostatní mi jsou stejně k ničemu, protože nemám možnost je ovlivnit.

Věci, které nejsem schopen ovlivnit a nic s nimi udělat, tak se jimi nezabývám.

Je pravdou, že spoustu programů už máme z dětství, kdy nás programovali naši rodiče. Ano, co nás měli naučit jiného než to co oni znají – jaké mají oni programy. A když to vezmu třeba k penězům, tak jsme slýchávali: „Bez práce nejsou koláče.“, „Peníze kazí charakter.“, „Jdi se umýt, když si šahal na peníze, protože jsou špinavé.“ Slýchavali jste to samé? Tyhle věty vám asi nevybudovali lásku k penězům, spíše program, se kterým moc peněz nebudete mít.

Jak změnit programy v mozku?

Klíč k mozku a životuMusíte se prostě přeprogramovat! A to tím, že si dáte čas a opakovaně nasadíte, ty správné myšlenky, pocity a činny. Protože jestli se chcete přeprogramovat, tak musíte zapojit:

  1. Mozek – myslet na to co chcete v přítomném čase, jako už byste to měli
  2. Srdce – věřit tomu
  3. Tělo – jít do akce, dělat to na co myslíte a čemu věříte

Toto jsou ty tři části a jedna bez druhé nefunguje. Pokud jste viděli film Tajemství (The Secreat), tak tam se mluví jen o tom, že musíte myslet na to, co chcete a proto to nefunguje, protože tomu taky musíte věřit a dělat na tom. Sedět doma na gauči a myslet na to, jak jsem hubený a pak se podívat do zrcadla, tak tomu určitě neuvěříte. Ale myslet na to, že jsem hubený, věřit tomu, že jsem krásný takový, jaký jsem a ještě si 30 minut denně zacvičit, tak tohle bude ta pravá transformace. Jděte do toho naplno, po 21 dnech se začnou dít divy a najednou to půjde snáze.

Náš mozek ukrývá v sobě obrovský poklad a POTENCIÁL, který většina z nás neumí správně dekódovatUž Einstein, velký génius své doby, řekl, že využíváme mozek sotva z 5%. Ale proč??? Proč se nemůžeme dostat dál? Z čeho je ta pomyslná zeď v našem mozku, která nás za boha nepustí “dovnitř”?

Lidský mozek je zcela fascinující “stroj”. Díky jeho “přenastavení” dokážeme dělat neuvěřitelné věci. Pojďme se tedy transformovat, přeprogramovat a užijme si to s úsměvem :)

Jsem webmaster a tvůrce webů s úsměvem :)
Tvorba internetových stránek mne fascinuje od chvíle, kdy jsem na internet nahrál svůj první web. Každý web je pro mne umělecké dílo, které může vidět celý svět. Daleko důležitější je však jaký přinese užitek. Nesmírně mne na tom baví hledání jednoduchých řešení a možností propojení podnikání a online světa internetu.
Proto s týmem skvělých webmasterů vytváříme osobní, podnikatelské a firemní webové stránky s jednoduchou editací. Takové, které kvalitně prezentují služby, projekty a produkty všeho druhu.
Navíc jsem nadšený do online vzdělávání. Rád předávám své zkušenosti na blogu, videích a návodech nebo seminářích.

CHCETE DALŠÍ TIPY Z MÉHO BLOGU?

Nechte mi zde svůj email a jakmile budu mít něco zajímavého, tak vám pošlu zprávu.

Komentáře
  1. Dana napsal:

    Milý Danieli,
    děkuji Vám za Váš článek o přeprogramování mozku.
    Dovoluji si Vás jen upozornit, že Váš skvělý text kazi drobné kosmetické chybičky. Snad to budete brát jako přátelské upozornění, jak bylo zamýšleno… S díky Dana M.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.