Peníze na stromě

Můžu být bohatý a zároveň šťastný?

Podle mne je pro každého z nás tím základním smyslem života být šťastný, mít radost a je to, k čemu všichni směřujeme. Pro každého z nás však znamená bohatství něco jiného, ale většinu z nás napadnou jako první peníze. A když o někom řekneme „ten je bohatý“, tak tím myslíme „jo ten má peněz jak šlupek“. Myslím si však, že bohatství je vyvážení všech oblastní v našem životě jako jsou peníze, vztahy, zdraví jak to fyzické tak dušení, práce a vlastní seberealizace. Pokud však nejsou ve vzájemné rovnováze, tak v tu ránu už nejsme tak šťastní a bohatí.

Pro mne osobně, pokud jsem šťastný ve všech oblastech, tak jsem i bohatý, protože se mi najednou ve všem tak nějak více daří. Horší je, a to se velice často stává, že se zaměřím na nějaký čas pouze na jednu nebo dvě z těchto oblastí. Dávám do nich většinu své energie, jsem na ně zaměřený a ono se to vyplácí, v té dané oblasti mám skvělé výsledky, připadá mi, že jsem šťastný, protože mi to tak všechno jde a vychází. Nicméně ty ostatní životní oblasti postupně strádají, protože se jim tolik nevěnuji. A najednou přijde ŠOK!!! A nám se otevřou oči, co se stalo.

Bohatství proudí tam, kde vaše energie

Jelikož jsme se věnovali jen práci a penězům, tak tím šokem je to, že naše vztahy trpěly a najednou máme na krku rozvod. A argumenty typu, že jsme to dělali pro rodinu nám vůbec nepomůžou, protože jsme prostě své vztahy zanedbávali. Takže se nám najednou otevřou oči a zjistíme, že jsme přišli o partnera i o své kamarády. A moc šťastní nebudeme i když jsme v oblasti peněz bohatými.

Na druhou stranu pokud se zaměříme pouze na své duševní zdraví, určitě znáte takové ty moc duchovní, spirituální či esoterické lidi, tak pak zjistíme, že máme zdravou duši, ale jsme chudí. A vyrovnanému bezdomovci nakonec i to zdraví, taky dlouho nevydrží.

To samé se nám pak může stát, když se moc zaměříme na své vztahy. Ne jen že přílišné opečovávání partnera po čase přestane bavit, protože potřebuje i čas na vlastní seberealizaci, jakou jsou koníčky atd., tak jako vy. Ale taky se můžete dostat do finančních problémů, protože budete kašlat na práci.

Každý tedy rozdělujeme svou energii do těchto životních oblastí a je potřeba ji neustále vyvažovat mezi všechny a nezaměřovat se pouze na jednu nebo dvě, protože ty ostatní strádají a my se probereme až nějakým pořádným šokem.

Teď je tedy otázkou jestli finančně bohatý člověk může být opravdu šťastný. Většinou chvilkově určitě. Dlouhodobě jen pokud bude bohatý ve všech životních oblastech.

Finanční bohatství

Pokud se však vůbec nezaměřujete na peníze, tak je to velká chyba, protože jich nikdy nebudete mít v životě dostatek. Možná už víte, že jsem napsal knihu Řídím své finance s úsměvem, kde je právě ukázán systém, jak vyřešit své finance, tak že je necháme proudit, abychom je měli pod kontrolou a měli jich dostatek, ať máme jakýkoliv příjem.

Kniha o financíchMimo jiné se v této eknize dozvíte – jak mít dostatek peněz na své sny, jak se dostat z dluhů a dostat se na cestu k bohatství. Všechny tyto informace a systém, který ukazuji, vám umožní automatizovat své finance tak, aby fungovaly samy a vy měli tak čas se věnovat ostatním oblastem ve svém životě.

Více informací najdete na webu ridimsvefinance.cz/kniha

Napište mi do komentářů jestli jste zažili v některé z oblastí šok, který vám otevřel oči.

Jsem webmaster a tvůrce webů s úsměvem :)
Tvorba internetových stránek mne fascinuje od chvíle, kdy jsem na internet nahrál svůj první web. Každý web je pro mne umělecké dílo, které může vidět celý svět. Daleko důležitější je však jaký přinese užitek. Nesmírně mne na tom baví hledání jednoduchých řešení a možností propojení podnikání a online světa internetu.
Proto s týmem skvělých webmasterů vytváříme osobní, podnikatelské a firemní webové stránky s jednoduchou editací. Takové, které kvalitně prezentují služby, projekty a produkty všeho druhu.
Navíc jsem nadšený do online vzdělávání. Rád předávám své zkušenosti na blogu, videích a návodech nebo seminářích.

CHCETE DALŠÍ TIPY Z MÉHO BLOGU?

Nechte mi zde svůj email a jakmile budu mít něco zajímavého, tak vám pošlu zprávu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.