Kniha o financích

Jak jsem napsal eknihu o tom jak řídit své osobní a rodinné finance

Byli jste někdy v procesu tvoření něčeho co by mělo pomoci lidem a také je to mělo něčemu naučit? Já jsem právě jeden takovýto projekt dokončil. Musím přiznat, že to bylo pro mne mnoho nového poznávání a vzdělávání. Pokud už jste někdy někoho učili, tak jste nejspíše poznali, že nejenže naučíte toho člověka novým věcem, ale i vy sami se posunete o kus dál v té dané oblasti. Já to tak aspoň mám, a proto tak rád někoho učím a předávám své zkušenosti, protože si to prožiju znovu a ukážou se mi nové možnosti a přijdu na nové věci.

Právě jsem dokončil svou elektronickou knihu o financích. Je to kniha, kterou jsem nosil v hlavě skoro rok, jen jsem pořád nevěděl, jak to téma uchopit. Hledal jsem jednoduchý a srozumitelný systém jak řídit a pečovat o své finance. Hledal jsem však takový, který by pomohl lidem s různými příjmy a přivedl je na cestu k postupnému plnění svých snů a bohatství. 5 let jsem se ve financích vzdělával, takže nějaký základ jsem měl, ale poslední půl rok byl ještě intenzivnější. Vyzkoušel jsem různé metody na svých financích, jak je uspořádat tak, aby celý systém sám fungoval a byl přehledný.

Nechal jsem se inspirovat těmi nejlepšími z oblasti financí a veškeré informace a praktické zkušenosti jsem spojil dohromady a maximálně zjednodušil, aby se celý systém dal použít jednoduše do běžného života. Takže v knize najdete myšlenky od toho nejlepšího v oblasti tvorby aktiv a pasivního příjmu a to od Roberta T. Kiyosakiho, dále myšlenky od Georga S. Clasona a jeho nejbohatšího muže v Babylonu, ale také českých a slovenských finančních koučů, jako je Pavel Fara (vzdělává finanční poradce) a Andy Winson (kouč), který mi například ukázal možnosti rozdělování příjmů.

Vše mi začalo zapadat do sebe a já se v lednu pustil do psaní. Šlo to jako po másle, kapitola za kapitolou. Po měsíci zbývalo dopsat jen úvod a závěr, což jsou takové spíše povídající kapitoly, které nemám zas tak rád, raději píšu praktický návod. Nečekejte však ode mne nějakou 300 stránkovou bichli, já jsem zvyklý se vyjadřovat stručně, jasně a zřetelně, prostě co nejjednodušeji. Takže celé dílo má 52 stran na kterých je vše co si myslím, že by měl každý člověk, který začne vydělávat, vědět. Jsou to ty finanční základy do života.

Poslední kapitola byla na vás na čtenářích. Jak to? Poslal jsem totiž email s možností vyplnit dotazník ohledně toho co vás nejvíce trápí v oblasti financí a s čím byste potřebovali pomoct. V dotazníku jsem našel nejrůznější  odpovědi a u některých jsem se i nasmál. Nicméně podle odpovědí mi vyšly věci, které převážně v knize už byly a pak ty, které tam nebyly a hodně se opakovaly, tak jsem je dopsal do poslední kapitoly. A vše bylo hotovo.

Hlavní filozofií eknížky Řídím své finance s úsměvem je, že se dá žít jinak se svým příjmem než jen tou nejpoužívanější metodou od výplaty k výplatě a když si chceme splnit nějaký svůj sen, tak si musíme na něho půjčit“. Kniha ukazuje, jak se dají plnit své sny a plány, díky tomu, že se o své peníze budeme zajímat a budeme je rozdělovat na několik „hromádek“. V knize to je popsané 5 kroky, které je potřeba uplatnit. Těchto 5 kroků se nazývá PROUD, protože toto slovo se skládá z prvních písmen jednotlivých kroků. A také slovo proud vyjadřuje ten tok peněz, který by neměl jít tolik od nás, ale spíše k nám.

Tady ještě krátké video o knize a knihu si můžete koupit ZDE >>>

Přeji příjemné a poučné čtení.

Jsem online tvůrce s úsměvem :) Pomáhám podnikatelům stát se v jejich oboru superhrdiny na internetu a to díky webu a online marketingu. Snažím se jim ukázat, jak žít a podnikat s úsměvem (nejen) díky internetu :) Jsem tvůrce WEBů s úsměvem a zároveň učím podnikatele, jak si udělat web a z webu svého obchodníka a být úspěšnými v internetovém světě. Jsem také součástí firmy Davida Kirše, který je jeden z TOP online marketerů v ČR.

CHCETE DALŠÍ TIPY Z MÉHO BLOGU?

Nechte mi zde svůj email a jakmile budu mít něco zajímavého, tak vám pošlu zprávu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.