Dynamika bohatství

Najděte svůj přirozený podnikatelský talent

Každý máme svůj přirozený talent na něco. V životě pak jde o to tento talent rozvíjet, zdokonalovat se v něm a trénovat ho. Známe to každý, že v určitých situacích se cítíme přesně ve své kůži a jistě. Naopak v některých situacích ne a cítíme, jak to drhne a ta činnost nám nejde vůbec s lehkostí. Tyto dvě rozdílné situace nebo činnosti potřebujeme rozpoznat a vsadit na ten náš talent a činnosti, které děláme s lehkostí, které nám jdou jakoby samy. Tam nás čeká bohatství.

To celé také můžeme nazvat naše silné a slabé stránky. Jaká je nejčastější rada, když nám něco nejde? Většinou slyšíme, že bysme měli v tom přidat. Ale když máme pokažené auto a ještě více šlápneme na plyn, tak co se stane? Nebo jsme to slýchavali ve škole, když jsme domů přinesli vysvědčení. Rodiče se na něho koukli, ty jedničky a dvojky přeletěli, jako že to je fajn, ale zastavili se na těch horších známkách a dostali jsme radu, že na tyto předměty se máme zaměřit, že ty nám nejdou. Neměli bysme se spíše zaměřit na to co nám jde, na ten svůj talent?

Jak jsem se našel

Já to znám ze svého života. Ve svých 13 letech jsem se sám začal učit dělat internetové stránky. Ze začátku jsem to moc neuměl, protože jsem neměl potřebné znalosti, ale jinak mě to bavilo. Hned v 18 jsem si vyřídil živnostenský list, abych je mohl dělat oficiálně a k tomu měl vyřízené všechny formality. Najednou mi však do toho přišlo ještě další podnikání. Stal jsem se rodinným finančním poradcem.

Nejprve jsem se vzdělával a zároveň už jsem chodil s kolegou ke klientům a získával praxi. V tomto období vše klapalo, protože já jsem zatím u klientů jen poslouchal, jak to probíhá. Horší jak se role obrátily a tím poradcem jsem se stal já. To už tak růžové nebylo. Ne, že bych nedovedl tomu klientovi kvalitně poradit, na to jsem už vědomosti měl, ale nedovedl jsem mu prodat to řešení. Takže můj obchodní talent většinou dopadl tak, že konečné řešení nebylo až tak podle obchodníka, ale podle klienta. Z pohledu toho klienta přišel o lepší variantu řešení, ale z pohledu obchodníka katastrofa.

Podle Dynamiky bohatství jsem Tvůrce a to mi otevřelo oči

Po pěti letech v mém podnikání jako rodinný finanční poradce přišel zlom.  Narazil jsem na profily Dynamiky bohatství, což je 8 profilů, díky kterým zjistíte, jakým podnikatelem jste a na co máte talent. Já jsem moc neváhal a vyplnil jsem dotazník k zjištění, jakým profilem jsem. A tehdy mi to všechno do sebe začalo zapadat. Zjistil jsem, že mám profil Tvůrce.

Když jsem se podíval na své podnikání zpětně, tak jsem zjistil, že jsem daleko raději něco tvořil než prodával. Například jsem vytvářel různé pomůcky pro ostatní obchodníky, které se hodily v praxi. A tyto pomůcky se prodávaly skoro samy těm obchodníkům.

Profily Dynamiky BohatstvíTakže teď jakoby samo přišlo řešení. Místo toho, abych byl nadále v roli Obchodníka, tak jsem se začal více zaměřovat na ten svůj talent Tvůrce. To znamená, že v oboru financí jsem se méně času věnoval schůzkám s klienty a více času vytváření různých vzdělávacích materiálů pro ně. Například jsem napsal elektronickou knihu, jak řídit své finance.  A také jsem se zpět začal zaměřovat na tvorbu intenetových stránek, co mě tak bavilo. A najednou to mé podnikání začalo jít tak, jak kdyby samo. Najednou se začali objevovat lidé, kteří ode mne chtěli vytvořit web a jsou nadšení z mé práce. A já dělám svou práci s větší lehkostí a jsem daleko uvolněnější a šťastnější.

Tak jako mě uvědomění si, jaký talent mám a zjištění mého profilu Dynamiky bohatství pomohlo otevřít oči a najít tu správnou cestu, tak pokud vám něco nejde a necítíte se v tom dobře, tak si zjistěte, jaký máte talent a najděte si v tom svém povolání pozici nebo změňte povolání, aby to souznělo s vámi. Opravdu se vyplatí si tento profil udělat.

Tady získáte podrobný profil Dynamiky bohatství a materiály pro svůj talent >>>

Tyto profily jsou také hodně užitečné při vytváření týmů a spolupráci, protože hned zjistíte, jaký je ten druhý člověk a jaké bude mít při spolupráci priority a v čem bude vynikat. Také zjistíte, jaké lidi k sobě potřebujete, abyste vyplnili své slabé stránky.

„Úspěšní podnikatelé se zaměřují na oblasti, ve kterých jsou silní a ve kterých jim to jde nejlépe, a obklopují se lidmi, kteří doplňují jejich slabé stránky, zatímco neúspěšní podnikatelé se snaží dělat všechno sami nebo jenom podle sebe.“

Budu rád za vaše komentáře, napište mi jaký profil jste vy.

Jsem webmaster a tvůrce webů s úsměvem :)
Tvorba internetových stránek mne fascinuje od chvíle, kdy jsem na internet nahrál svůj první web. Každý web je pro mne umělecké dílo, které může vidět celý svět. Daleko důležitější je však jaký přinese užitek. Nesmírně mne na tom baví hledání jednoduchých řešení a možností propojení podnikání a online světa internetu.
Proto s týmem skvělých webmasterů vytváříme osobní, podnikatelské a firemní webové stránky s jednoduchou editací. Takové, které kvalitně prezentují služby, projekty a produkty všeho druhu.
Navíc jsem nadšený do online vzdělávání. Rád předávám své zkušenosti na blogu, videích a návodech nebo seminářích.

CHCETE DALŠÍ TIPY Z MÉHO BLOGU?

Nechte mi zde svůj email a jakmile budu mít něco zajímavého, tak vám pošlu zprávu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.