MÁ CESTA ŽIVOTEM
A PODNIKÁNÍM

Tak jako každý i já mám svůj životní příběh, který se neustále vyvíjí a který všichni si ten svůj žijeme. Zároveň vím, že minulost je něco co je za námi, co už nemůžeme změnit, ale také něco co nás vytvarovalo do dnešní podoby a co se však dá překonat.

ZAČÁTKY A MÉ PODNIKÁNÍ

Jmenuji se Daniel Križák a narodil jsem se v Beskydech ve vesničce Veřovice. A mé první podnikání začalo už někdy na základní škole, kdy jsem začal vydávat a prodávat spolužákům a učitelům svůj časopis o pár stránkách, kde byly vtipy a většinou nějaké srandovní příběhy. Díky tomu jsem se později dostal i k vydávání školního časopisu. Nejvíce mne na tomto motivovalo, když se nad stránkami s příběhy spolužáci smáli, to jsem věděl, že to stojí za to.

Později, někdy ve 13. letech jsem objevil internet a zjistil jsem, že se dá na internetu vytvořit zdarma web, který bude mít svou adresu a může se na něj kdokoliv na světě podívat a to mne fascinovalo. Hned jsem začal hledat, jak si takový web můžu udělat. Dnes tomu nejde uvěřit, ale můj první web jsem vytvořil ve Wordu (což myslím, že dnes nejspíše nejde). No a když jsem ho nahrál asi po týdnu (tehdy velmi rychlé připojení přes pevnou linku) na internet, tak nefungoval a já jsem dlouho nevěděl proč. Nakonec jsem zjistil, že se musí přejmenovat soubor s úvodní stránkou a vše se rozjelo. Wau, to bylo něco.

Vše jsem dělal stylem pokus - omyl než to vyšlo. V té době totiž nebylo moc informací, jak udělat web. Bylo potřeba zkoušet a VYTRVAT. Už někdy od konce základky jsem chtěl, až vyrostu, podnikat a mít svou firmu. A díky tomu, že jsem zkoušel dělat weby a šlo mi to čím dál lépe (z Wordu jsem přešel do profesionálnějšího nástroje), tak jsem nemusel chodit na různé brigády a mohl jsem dělat TO, CO MĚ BAVÍ a ještě jsem to měl zaplaceno.

Na to vše navázala střední, kde jsem si vybral obor Informatika v ekonomice, který přesně spojoval, to co mne zajímalo. Finance a počítače. Škola mi dala základy účetnictví, programování a podobných věcí, které se jednoznačně do podnikání hodí. Na ty praktické věci, vás však škola nepřipraví, to je potřeba naučit se v životě a od lidí, kteří ty věci dělají.

První den ve škole
první den ve škole
tvorba prvních webů

PRVNÍ KARIÉRA A RŮST

Ve svých 18 letech jsem dostal PŘÍLEŽITOST zapojit se do jiného typu podnikání a poznal jsem ten tolik na jednu stranu opovrhovaný a na druhou stranu vychvalovaný MLM systém. Navíc u společnosti ve finančním poradenství, takže se mi v tu chvíli otevřel úplně nový svět. Svět prosperity, peněz, plnění snů a cílů. V té době jsem poznal to, že peníze nekazí charakter člověka, jen ho ukazují více na světlo. Poznal jsem lidi, kteří vydělávali neskutečné peníze a přesto byli úplně normální.

V tomto systému podnikání je však velké riziko toho, že člověk z toho může jednoduše zblbnout. Když vidí ten neuvěřitelný potenciál, co se mu otevírá a těch možností co má, kam se může dostat. Mnoho lidí si neuvědomí, že za tím je taky úměrné množství práce, které je potřeba udělat (i když v MLM se ta práce dá násobit rychleji), aby se tam dostali. Jenže ta práce jim nějak úplně unikne a začnou se chovat, jak kdyby už tam byli. A to nikdy nedopadne dobře. Já musím říct, že jsem vždy kolem sebe přátelé a lidi, kteří mi nedovolili tolik vzlétnout do oblak a dávali mi ten kontakt se zemí.

Za těch 5 a půl roku, co jsem zde pracoval jsem se dostal na pozice, kde většina lidí v tomto podnikání nedojte. A to nechci říkat, že jsem byl nějak přehnaně úspěšný, ale spíše vytrvalý. Co chci však říct je to, že pokud si vyberete dobrou MLM společnost pro rozjezd svého podnikání, tak získáte tu NEJLEPŠÍ ŠKOLU PODNIKÁNÍ V PRAXI, jakou vůbec dostat můžete. Já vím 100%, že dnes bych bez této školy nebyl tam kde jsem a možná bych už vůbec nepodnikal. Není to však procházka růžovou zahradou, celých těch 5 let to byly strmé pády na zem a šplh zpět nahoru. Já jsem se v té době zároveň dostal k oblasti OSOBNÍHO ROZVOJE a tam jsem teprve poznal sám sebe a jaká je ta esence života.

Poznal jsem, že pokud chcete být v životě šťastní (a to je to o co v životě jde), tak to záleží jen na každém z nás, protože je to naše volba. A dopomoct k tomu si můžeme tím, že budeme dělat věci, které nás naplňují, dávají nám smysl a děláme je s radostí. Je jen potřeba nejprve poznat sami sebe a být šťastni sami se sebou a teprve pak můžete dělat i druhé lidi šťastnými.

NOVÁ MYŠLENKA

Zlom, kdy jsem si uvědomil, co mě naplňuje, dává mi smysl a přináší mi radost nastal v roce 2012. Byly to konkrétně dvě události, které mi otevřely oči.

Tou první byl online kurz EmailAcademy, díky kterému jsem zjistil, že věci jdou dělat jinak. Že se nemusím v podnikání honit za zákazníky a neustále jim něco nabízet, ale že já sám se můžu stát vyhledávaným expertem na určitou oblast a místo toho zákazníky přitahovat díky internetu. Takže jsem se začal znovu více zajímat o podnikání na internetu, protože už mě nebavilo to neustálé telefonování zákazníkům. To bylo něco, co bylo nepříjemné pro mne, ale i pro ty zákazníky a v tomhle jsem dál pokračovat nechtěl.

Tím druhým a zásadnějším zlomem bylo poznání mého talentu a to díky Dynamice Bohatství. Zjistil jsem, že mým podnikatelským talentem je Tvůrce a tehdy mi to do sebe zapadlo. Když jsem se podíval na své podnikání zpětně, tak jsem zjistil, že jsem daleko raději něco tvořil než prodával. A ty věci, co jsem vytvářel, se lidem líbily tak, že mi chtěli za ně platit, ale já to dělal pro radost, neuvědomoval jsem si, že tohle je ten můj talent se kterým bych měl podnikat. Jakmile jsem však poznal, že jsem Tvůrce, tak jsem se na to více zaměřil a najednou to vše šlo “snadněji”.

To znamená, že ve financích jsem se méně času věnoval schůzkám s klienty a více času vytváření různých vzdělávacích materiálů pro ně. Napsal jsem elektronickou knihu, jak řídit své rodinné a osobní finance s úsměvem a natočil k ní mini-video kurz. Snažil jsem se, aby vždy klient porozuměl svým financím, protože pak daleko efektivněji se o ně stará a využívá lépe finanční nástroje a produkty, které má k dispozici. Staral jsem se o své klienty a věnoval se hlavně vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti. Jsem rád, že tuto štafetu ode mne převzali kolegové na webu financesusmevem.cz.

Email Academy živě 2013 s Davidem Kiršem
EmailAcademy Živě
S Davidem Kiršem

NOVÁ CESTA

Od dubna 2013 jsem opustil dobře nastartovanou kariéru rodinného finančního poradce a investoval jsem do vzdělání a softwaru, abych mohl vytvářet hodnotné webové stránky pro podnikatele. A začal jsem to dělat jinak než většina. Zaměřil jsem se pouze na samotné podnikatele a malé firmy. A nejen, že jim vytvářím webové stránky s úsměvem, já je i nadále vzdělávám v oblasti obsahového marketingu, aby byli úspěšnější na internetu. Jak moc, toto vzdělání využijí pro sebe záleží na nich, já jim dávám tu možnost a inspiraci. Proto jsem vytvořil i několik pracovních sešitů a natočil videa jak udělat web.

A jak mi to podnikání na internetu jde? Nesmírně mě to baví a reakce klientů na mou práci jsou skvělé a důkazem je to, že mne doporučuji dále. Když jsem začal využívat techniky a postupy obsahového marketingu na internetu, tak i mé příjmy z internetu se hned za první 4 měsíce vyšplhaly na 260% oproti celkovým příjmům za 16 předcházejících měsíců. To vše mne utvrdilo, že jsem na správné cestě.

Mým dalším potvrzením je ten fakt, že jsem se stal součástí firmy Davida Kirše. Pokud totiž člověk dělá to, co je jeho vášní, tak se spojí s dalšími takovými lidmi. David Kirš je člověk, který přivedl info-marketing a toto podnikání do ČR a je tedy tou špičkou v tomto oboru. A pro mne je splněným snem pracovat na nejlepších vzdělávacích kurzech a softwaru pro podnikatele, který jim zjednodušuje život.

INSPIRACE

Sice jsem začal podnikat od nuly, ale dělal jsem to, co mě baví a brzy jsem pochopil, že se musím učit a inspirovat od těch nejlepších v dané oblasti. Takže začalo to IVO TOMANEM, který mi ukázal co je v životě a v podnikání důležité a co ne. Jednou pro vždy mi změnil pohled na peníze ROBERT T. KIYOSAKI. Od ROBERTA A. ROHMA jsem začal rozlišovat jednání s lidmi, podle toho jací jsou a jak se chovají a myslí. Pravidla podnikání, prodeje a budování týmu mi ukázal BLAIR SINGER. Myšlení mi změnil JACK CANFIELD se svým soustředěním a odbouráváni strachů. MARK DZIRASA mi ukázal smysl života a ukázal o čem život je. LEO BABAUTA mi nesmírně zjednodušil život svým minimalismem. Myšlenku podnikání z pláže jsem poznal od TOMA FERRISSE, kterou potom dotvaroval DAVID KIRŠ s online info-podnikáním.

Nyní v životě dělám to, co mi přináší radost, klid, svobodu a bohatství. A to je v současnosti internet. V podnikání hledám jednoduché řešení a svobodu.

JAK BUDE MŮJ PŘÍBĚH POKRAČOVAT?

Dnes už vím, že tak, jak budu chtít, protože vše je o mé VOLBĚ. Jak už řekl H. Ford "Myslíš-li, že můžeš, máš pravdu. Myslíš-li, že nemůžeš, také máš pravdu." Vždy máme v životě možnost si vybrat, jakou cestou se vydáme a jak se k určité věci nebo situaci zachováme, jaký zvolíme POSTOJ, protože není tak důležité co se stalo, ale jaký příběh jsme si z toho vytvořili, protože pravda je jen subjektivní a tvoříme si ji my sami a pro každého je jiná. Proto taky není nic špatně a nic dobře, prostě to je tak, jak to je.

Pokud chcete být úspěšní, tak VĚŘTE, že to můžete dokázat, protože čemu nevěříte, tak je to pro vás nereálné a nemůže se vám to nikdy stát. Co si naopak dokážete představit, tak to se také může splnit, když na tom budete pracovat. A dělejte věci, které vám přinášejí RADOST, protože to je ten smysl života. Dávejte tomu energii, protože to čemu dáváme energii, to roste a může z toho být něco úžasného. To čemu nedáváme energii, tak umírá.
Všeho co si umíme představit, můžeme dosáhnout, tak pojďme společně vytvářet a sdílet svůj život s úsměvem.

Užijte si tento den :-)

Podpis