Má cesta životem a podnikáním

Tak jako každý i já mám svůj životní příběh, který se neustále vyvíjí a který žiju. Zároveň vím, že minulost je něco co je za námi, co už nemůžeme změnit, ale také něco co nás vytvarovalo do dnešní podoby a co se dá případně překonat.

Začátky mého podnikání

Jmenuji se Daniel Križák a narodil jsem se v Beskydech ve vesničce Veřovice.

Mé první podnikání začalo už někdy na základní škole, kdy jsem začal vydávat časopis s vtipy a srandovními příběhy o pár stránkách. Díky tomu jsem se později dostal i k vydávání školního časopisu.

Motivací pro mne bylo, když se nad stránkami s příběhy spolužáci smáli, to stálo za to.

První web

Někdy ve 13. letech jsem objevil internet a zjistil jsem, že se dá zdarma vytvořit web, který bude mít svou adresu a může se na něj kdokoliv na světě podívat. To mne fascinovalo. Hned jsem začal zkoušet vytvořit své internetové stránky.

👉🏼 Dnes je to skoro neuvěřitelné, ale můj první web jsem vytvořil ve Wordu (což dnes snad už ani nejde). Asi týden jsem jej nahrával na internet (tehdy velmi rychlé připojení přes pevnou linku) a on nakonec nefungoval. Několik týdnů jsem nevěděl proč, ale nakonec jedna drobnost a web začal fungovat. Wau, to bylo něco.

Vše jsem dělal stylem pokus - omyl než to vyšlo. V té době nebylo moc informací, jak udělat web. Bylo potřeba zkoušet a VYTRVAT.

Už někdy od konce základky jsem chtěl, až vyrostu, podnikat a mít svou firmu. A díky tomu, že jsem zkoušel dělat weby a šlo mi to čím dál lépe (z Wordu jsem přešel do profesionálnějšího nástroje), tak jsem nemusel chodit na různé brigády a mohl jsem dělat TO, CO MĚ BAVÍ a ještě jsem to měl zaplaceno.

První den ve škole
první den ve škole
tvorba prvních webů