Konverze a návštěvnost webu

Nehoňte se za návštěvností, první potřebujete konverze

Je na čase přestat se honit za co největší návštěvností svého webu a místo toho zvýšit konverzi! Hned vás nejspíš napadá otázka, co je to ta konverze.

Návštěvnost vašich stránek je sice super, ale ještě neznamená, že návštěvník vašeho webu si od vás něco koupí. Protože, aby si od vás něco koupil, tak si u něho musíte vybudovat důvěru a musí vám věřit. To částečně může udělat váš web, ale daleko lépe to uděláte komunikací s návštěvníkem vašeho webu.

A jak s ním komunikovat? No abyste s ním mohli komunikovat, tak v prvé řadě potřebujete mít jeho adresu. Na internetu jeho adresou je jeho email. Takže cílem vašeho webu je získat emaily vašich návštěvníků (díky hodnotnému obsahu). Takže už se dostáváme k té konverzi – konverze je procentuální podíl, kolik lidí vám nechalo na sebe svůj email z počtu návštěvníků, které na stránky přišli. A pak další konverze je procento, kolik lidí z těch co vám nechali email, tak udělali u vás objednávku.

A co pak teda mám dělat s tím emailem?

Email získáte díky webovému formuláři, který návštěvník vyplní na vašich stránkách. Například jméno a email. A jak vyplní svůj email, tak speciální emailingový program email zařadí do seznamu kontaktů. Díky tomu vy můžete přes tento program zasílat na všechny emaily své hromadné zprávy. Neznamená to, že hned budete posílat nabídky, prodávat a jen nabízet své produkty a služby, nejprve musíte budovat důvěru, takže budete posílat hodnotné informace z vašeho oboru, které zajímají toho návštěvníka vašeho webu a až, jak si vytvoříte u něho důvěru, tak potom mu můžete něco prodat a on už je ochotnější a připravenější od vás koupit.

Chcete-li vědět, co takový emailing dělá a jak si zjednodušit podnikání díky internetu a zdvojnásobit své příjmy, tak si přečtěte článek Objevte email marketing a neutrácejte za drahou reklamu.

Jsem webmaster a tvůrce webů s úsměvem :)
Tvorba internetových stránek mne fascinuje od chvíle, kdy jsem na internet nahrál svůj první web. Každý web je pro mne umělecké dílo, které může vidět celý svět. Daleko důležitější je však jaký přinese užitek. Nesmírně mne na tom baví hledání jednoduchých řešení a možností propojení podnikání a online světa internetu.
Proto s týmem skvělých webmasterů vytváříme osobní, podnikatelské a firemní webové stránky s jednoduchou editací. Takové, které kvalitně prezentují služby, projekty a produkty všeho druhu.
Navíc jsem nadšený do online vzdělávání. Rád předávám své zkušenosti na blogu, videích a návodech nebo seminářích.

CHCETE DALŠÍ TIPY Z MÉHO BLOGU?

Nechte mi zde svůj email a jakmile budu mít něco zajímavého, tak vám pošlu zprávu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.