Kde stáhnout obrázky z internetu

Kde stáhnout obrázky z internetu

Věčný problém na webu bývají obrázky. Kde sehnat kvalitní obrázky na web? Pokud nemáme své fotografie, tak sháníme různě obrázky po internetu a já mám v tomto videu pro vás 3 možnosti, jak se dostat k obrázkům, které můžete použít. Samozřejmě tak, abyste neměli problém s autorskými právy.

Mnohdy totiž stáhneme někde z internetu obrázek, který se nám líbí, ale nemáme k němu oprávnění k použití a to fakt pak nemusí být milé platit desetitisícové pokuty za porušení autorských práv. Jak tedy získat kvalitní obrázky na internetu?

Obrázek z fotobanky

První možností je zakoupit si obrázek z některé fotobanky jako je například samphotostock.cz. Tam stačí dát vyhledat obrázek, který potřebujeme a vybrat si z nepřeberné nabídky. Ve fotobance je přes obrázek vodoznak a jakmile si jej zakoupíte, tak vám zašlou obrázek bez něj.

Většina fotobank funguje tak, že u vybraného obrázku si můžete zvolit jeho velikost a podle toho se odvíjí jeho cena, která začíná u těch nejmenších velikostí někde okolo 30 Kč. Máte taky možnost nakoupit obrázek jednorázovou větší platbu nebo si dobít do fotobanky kredit a pak stahovat obrázky za tento kredit, což vychází levněji.

Obrázky z Google

Další možností, jak získat obrázky zdarma je vyhledávání obrázků na Google. Kde do vyhledávacího pole dáte klíčové slovo k obrázku, který hledáte a pak přepnete vyhledávání na Obrázky. Zde však pozor v tuto chvíli se vám ukáži všechny obrázky, ale je potřeba najít jen ty, které se dají použít tak, abychom neporušili autorské práva, takže je potřeba kliknout na Vyhledávací nástroje, pak u záložky Práva k užití dát možnost Povoleno opětovné použití s úpravami. A teprve nyní vyjedou obrázky, které jsou volně k použití a můžete si je stáhnout.

Nevím však jak moc je tato varianta spolehlivá a do jaké míry jsou to opravdu jen volně použitelné obrázky. Spíše bych volil následující variantu, jak získat obrázky zdarma.

Obrázky ke stažení zdarma

Třetí možností a u mne momentálně nejvyužívanější je stahování obrázků zdarma s autorskými právy, které nám umožňují dále s obrázkem pracovat a využívat jej. Některé fotobanky nabízejí část obrázků k využití zdarma.

Podle mne nejznámější portál s obrázky zdarma je pixabay.com, kde najdeme ke stažení hromadu různých obrázků a kvalitních fotek, které jsou zdarma i v těch větších velikostech. Zase si zde dáte vyhledat to co potřebujete a zobrazí se vám fotky, které můžete stahovat.

Jen si dávejte pozor u prvního řádku jsou reklamní placené fotky z fotobanky, které poznáte tak, že je přes ně vodoznak. Všechny ostatní obrázky jsou zdarma, stačí ji rozkliknout, zvolit vpravo rozměr, který potřebujeme a stáhnout. Většinou u toho originálního rozlišení to po nás chce registraci, ale ta je taky zdarma, takže se nemusíte bát zaregistrovat.

Můžete využít i českou fotobanku ilustracnifotky.cz s vlastními fotografiemi ke stažení i pro komerční účely zdarma.

Doporučuji tedy používat adresu pixabay.com pro stahování obrázků zdarma a pokud tam  nenajdete vhodný obrázek, který potřebujete, tak zkuste některou placenou fotobanku, kterých existuje celá řada. Váš web pak díky kvalitním fotkám ohromně posune první dojem u návštěvníků.

Audio verze:

Jsem online tvůrce s úsměvem :) Pomáhám podnikatelům stát se v jejich oboru superhrdiny na internetu a to díky webu a online marketingu. Snažím se jim ukázat, jak žít a podnikat s úsměvem (nejen) díky internetu :) Jsem tvůrce WEBů s úsměvem a zároveň učím podnikatele, jak si udělat web a z webu svého obchodníka a být úspěšnými v internetovém světě. Jsem také součástí firmy Davida Kirše, který je jeden z TOP online marketerů v ČR.

CHCETE DALŠÍ TIPY Z MÉHO BLOGU?

Nechte mi zde svůj email a jakmile budu mít něco zajímavého, tak vám pošlu zprávu.

Komentáře
  1. Jirka napsal:

    Zajímavý článek, díky! Něco o stahování a licencích píši zde na svých stránkách: https://www.obrazkygoogle.cz/

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.