Kde stáhnout obrázky z internetu

Kde stáhnout obrázky z internetu

Věčný problém na webu bývají obrázky. Kde sehnat kvalitní obrázky na web? Pokud nemáme své fotografie, tak sháníme různě obrázky po internetu a já mám v tomto videu pro vás 3 možnosti, jak se dostat k obrázkům, které můžete použít. Samozřejmě tak, abyste neměli problém s autorskými právy.

Mnohdy totiž stáhneme někde z internetu obrázek, který se nám líbí, ale nemáme k němu oprávnění k použití a to fakt pak nemusí být milé platit desetitisícové pokuty za porušení autorských práv. Jak tedy získat kvalitní obrázky na internetu?

Obrázek z fotobanky

První možností je zakoupit si obrázek z některé fotobanky jako je například samphotostock.cz. Tam stačí dát vyhledat obrázek, který potřebujeme a vybrat si z nepřeberné nabídky. Ve fotobance je přes obrázek vodoznak a jakmile si jej zakoupíte, tak vám zašlou obrázek bez něj.

Většina fotobank funguje tak, že u vybraného obrázku si můžete zvolit jeho velikost a podle toho se odvíjí jeho cena, která začíná u těch nejmenších velikostí někde okolo 30 Kč. Máte taky možnost nakoupit obrázek jednorázovou větší platbu nebo si dobít do fotobanky kredit a pak stahovat obrázky za tento kredit, což vychází levněji.

Obrázky z Google

Další možností, jak získat obrázky zdarma je vyhledávání obrázků na Google. Kde do vyhledávacího pole dáte klíčové slovo k obrázku, který hledáte a pak přepnete vyhledávání na Obrázky. Zde však pozor v tuto chvíli se vám ukáži všechny obrázky, ale je potřeba najít jen ty, které se dají použít tak, abychom neporušili autorské práva, takže je potřeba kliknout na Vyhledávací nástroje, pak u záložky Práva k užití dát možnost Povoleno opětovné použití s úpravami. A teprve nyní vyjedou obrázky, které jsou volně k použití a můžete si je stáhnout.

Nevím však jak moc je tato varianta spolehlivá a do jaké míry jsou to opravdu jen volně použitelné obrázky. Spíše bych volil následující variantu, jak získat obrázky zdarma.

Obrázky ke stažení zdarma

Třetí možností a u mne momentálně nejvyužívanější je stahování obrázků zdarma s autorskými právy, které nám umožňují dále s obrázkem pracovat a využívat jej. Některé fotobanky nabízejí část obrázků k využití zdarma.

Podle mne nejznámější portál s obrázky zdarma je pixabay.com, kde najdeme ke stažení hromadu různých obrázků a kvalitních fotek, které jsou zdarma i v těch větších velikostech. Zase si zde dáte vyhledat to co potřebujete a zobrazí se vám fotky, které můžete stahovat.

Jen si dávejte pozor u prvního řádku jsou reklamní placené fotky z fotobanky, které poznáte tak, že je přes ně vodoznak. Všechny ostatní obrázky jsou zdarma, stačí ji rozkliknout, zvolit vpravo rozměr, který potřebujeme a stáhnout. Většinou u toho originálního rozlišení to po nás chce registraci, ale ta je taky zdarma, takže se nemusíte bát zaregistrovat.

Můžete využít i českou fotobanku ilustracnifotky.cz s vlastními fotografiemi ke stažení i pro komerční účely zdarma.

Doporučuji tedy používat adresu pixabay.com pro stahování obrázků zdarma a pokud tam  nenajdete vhodný obrázek, který potřebujete, tak zkuste některou placenou fotobanku, kterých existuje celá řada. Váš web pak díky kvalitním fotkám ohromně posune první dojem u návštěvníků.

Audio verze:

Jsem webmaster a tvůrce webů s úsměvem :)
Tvorba internetových stránek mne fascinuje od chvíle, kdy jsem na internet nahrál svůj první web. Každý web je pro mne umělecké dílo, které může vidět celý svět. Daleko důležitější je však jaký přinese užitek. Nesmírně mne na tom baví hledání jednoduchých řešení a možností propojení podnikání a online světa internetu.
Proto s týmem skvělých webmasterů vytváříme osobní, podnikatelské a firemní webové stránky s jednoduchou editací. Takové, které kvalitně prezentují služby, projekty a produkty všeho druhu.
Navíc jsem nadšený do online vzdělávání. Rád předávám své zkušenosti na blogu, videích a návodech nebo seminářích.

CHCETE DALŠÍ TIPY Z MÉHO BLOGU?

Nechte mi zde svůj email a jakmile budu mít něco zajímavého, tak vám pošlu zprávu.

Komentáře
  1. Jirka napsal:

    Zajímavý článek, díky! Něco o stahování a licencích píši zde na svých stránkách: https://www.obrazkygoogle.cz/

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.