Jak jednoduše upravovat web, díky redakčnímu systému WordPress

Zapomeňte na to, že webové stránky se programují nebo musíte být ajťák, abyste to s nimi uměli. Dnes většina webů je tvořena v redakčních systémech, které umožňují:

  • Přihlásit se svým uživatelským jménem a heslem a editovat obsah webových stránek tak, jak kdybyste pracovali ve Wordu. Tím pádem změna na webu netrvá věčnost.
  • Redakční systémy mají kolem sebe uživatelskou komunitu, takže pokud budete potřebovat pomoct s webem, jednoduše najdete někoho, kdo to umí.
  • Rozšíření o nové funkce, které potřebujete. Každý pro svůj web potřebuje něco jiného, proto redakční systém je základ a do něj se dají doinstalovat funkční rozšíření, tzv. pluginy.

Nejznámnějším a nejrozšířenějším redakčním systémem na světě je WordPress. V tomto videu vám ukážu, co má za možnosti a jak s ním pracovat:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Odkazy k videu:

WordPress – redakční systém pro snadnou editaci webu
Mioweb – český editor do WordPressu
Elementor – editor do WordPressu, který rozšiřuje jeho možnosti
Video návody k Elementoru
Různé cesty k vlastnímu webu

Návod, jak si vytvořit webové stránky v 5 krocích

Jsem webmaster a tvůrce webů s úsměvem :)
Tvorba internetových stránek mne fascinuje od chvíle, kdy jsem na internet nahrál svůj první web. Každý web je pro mne umělecké dílo, které může vidět celý svět. Daleko důležitější je však jaký přinese užitek. Nesmírně mne na tom baví hledání jednoduchých řešení a možností propojení podnikání a online světa internetu.
Proto s týmem skvělých webmasterů vytváříme osobní, podnikatelské a firemní webové stránky s jednoduchou editací. Takové, které kvalitně prezentují služby, projekty a produkty všeho druhu.
Navíc jsem nadšený do online vzdělávání. Rád předávám své zkušenosti na blogu, videích a návodech nebo seminářích.

CHCETE DALŠÍ TIPY Z MÉHO BLOGU?

Nechte mi zde svůj email a jakmile budu mít něco zajímavého, tak vám pošlu zprávu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.