Postoj

Ukaž světu svůj jasný postoj a měj skvělou náladu

Co je to postoj? To je ta naše pravda, naše myšlení a chování k určitým lidem, věcem a situacím. Postoj si vytváříme sami na základě svých předchozích zkušeností nebo nám ho někdo „podsune“, tak že nás přesvědčí o něčem a my na to zaujmeme stejný postoj jako on.

Postoje jsou dva a to duševní a fyzický, ale oba jsou zrcadlem toho druhého a navzájem se ovlivňují. Představte si člověka, který je nadšený a přitom by byl shrbený. To nejde, tak to nefunguje. Nebo člověk, který je naštvaný a vystresovaný, aby šel rovně s úsměvem na tváři. Ne to nejde, možná se to chvíli dá předstírat, ale když to předstíráme dostatečně dlouho, tak se nám změní i ten vnitřní duševní postoj.

Jak zlepšit náladu

Chcete-li tedy zlepšit náladu a cítit se dobře, tak stačí se narovnat, nahodit hezký úsměv a během chvilky ucítíte ten příval dobré nálady a jak vás to nabudí novou energii. Nadruhou stranu, když zalezete do peřin, že je vám špatně, tak se budete utápět ještě ve více zlých myšlenkách a bude vám ještě hůř. Takže si vyberte, jaký fyzický postoj si zvolíte a podle toho budete mít i náladu a myšlenky, je to jen na vás.

Pokud chcete začít měnit své postoje, tak si je musíte nejprve začít uvědomovat. To je tak u všeho, pokud chcete cokoliv měnit, tak si musíte první uvědomit ten počáteční stav.

Postoj

Postoj k druhým lidem

Naše postoje to jsou naše reakce na různé situace a lidi. Je to náš pohled na realitu. Podle toho, jaký jsme si vytvořili pohled na určitého člověka, tak potom podle toho budeme reagovat na to, co říká. Pokud jsme zaujali na něho negativní postoj, tak ho asi moc poslouchat nebudeme anebo jeho názory budeme shazovat a ignorovat, prostě je nepřijmeme. My jste tomuto člověku u nás zavřeli dveře. Jenže toto je jen náš pohled. Dejme příležitost lidem, kteří neudělali hned skvělý první dojem, protože mnohdy je to těžké a nezavírejme jim u nás dveře.

Mně se v životě mnohokrát vyplatilo chovat se a reagovat, tak jak jsem chtěl, aby ten člověk se choval a reagoval ke mně. Ať už ten člověk se choval hrubě ke všem ostatním a oni na něho reagovali stejně, tak já jsem s ním komunikoval úplně normálně. Samozřejmě první reakce z jeho strany mohou být pořád hrubé, ale když vy nepovolíte a nezačnete reagovat tak jak on a vydržíte, tak postupně se jeho jednání k vám otočí.

Hodně lidí se snaží najít klíč k pozitivnímu myšlení a kontrolovat své myšlenky, ale každý den nás napadne přes 25.000 myšlenek a všechny kontrolovat je strašně těžké. Ale když budete mít pozitivní postoj, tak vás budou napadat ty správné myšlenky a budete mít dobrou náladu :-)

Zlepšete si tedy život tím, že zaujmete správný fyzický postoj a uvidíte tak i svět hezčí. Nezapomínejte si užívat života s úsměvem :)

Jsem webmaster a tvůrce webů s úsměvem :)
Tvorba internetových stránek mne fascinuje od chvíle, kdy jsem na internet nahrál svůj první web. Každý web je pro mne umělecké dílo, které může vidět celý svět. Daleko důležitější je však jaký přinese užitek. Nesmírně mne na tom baví hledání jednoduchých řešení a možností propojení podnikání a online světa internetu.
Proto s týmem skvělých webmasterů vytváříme osobní, podnikatelské a firemní webové stránky s jednoduchou editací. Takové, které kvalitně prezentují služby, projekty a produkty všeho druhu.
Navíc jsem nadšený do online vzdělávání. Rád předávám své zkušenosti na blogu, videích a návodech nebo seminářích.

CHCETE DALŠÍ TIPY Z MÉHO BLOGU?

Nechte mi zde svůj email a jakmile budu mít něco zajímavého, tak vám pošlu zprávu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.