VYTVOŘTE SI SVÉ
MARKETINGOVÉ KANÁLY

Nastavte si svůj blog a profily na sociálních sítích, tak abyste mohli přivádět lidi na váš web a budovat si svou značku experta a lídra.

BLOG

Blog a kvalitní obsah na něm, to je ten nejlepší kanál, který přitahuje pozornost, vytváří důvěru a naši expertní značku. Takže blog je to první s čím byste měli začít a nastavit si ho tak, aby byl čitelný pro vaše návštěvníky a zároveň je vedl na cestu, která je promění ve vaše zákazníky a pak fanoušky.

E-MAILOVÁNÍ

Email je stále v dnešní době tím nejefektivnějším komunikačním kanálem na internetu, pokud však víte, jak jím správně komunikovat. Je potřeba si nastavit správně zobrazování odesílatele, patičku emailu ve které jsou zákonné povinosti. Důležitá je také šablona do které budeme vkládat obsah samotného emailu. Dodržíme-li pak pár základních zásad při psaní emailu (tipy zde), tak jejich otevíratelnost, čtenost a proklikovost poroste.

FACEBOOK

Sociální sítí, která je v ČR nejrozšířenější je bezesporu Facebook. Pokud ještě na Facebooku nejste, tak si nejdříve založte svůj osobní profil a sledujte, jak to tam chodí, co která věc znamená. Teprve, jak pochopíte základní principy, tak si vytvořte pro svou značku Facebookovou stránku a staňte se vy tím iniciátorem sdílení a vkládání příspěvků. Důležité je mít však na paměti, že na tuto sociální síť se lidé chodí bavit, ne nakupovat. Proto sdílejte obsah a ne nabídky a produkty (k těm je naveďte přes ten obsah třeba na blogu).

INSTAGRAM

V jednoduchosti je krása a Instagram se řídí právě tímto a jsem přesvědčen, že se do něj zamilujete. Já ho mám daleko raději než třeba Facebook a zároveň co na něm sdílíte, tak se dá rovnou přenést na Facebook či další sociální sítě. Není až tak marketingově zaměřen, protože našim cílem je přivést návštěvnost na náš web a zde nejdou vkládat proklikatelné odkazy, ale naopak skvěle funguje v osobním marketingu a ukáže jak žijete z fotografií a krátkých videí.

GOOGLE+ a YOUTUBE

Toto je spojení dvou velkých hráčů a to největšího vyhledávače na světě Googlunejvětšího video portálu YouTube. Takže kde jinde publikovat, sdílet a šířit svou značku do světa než přes tuto platformu. I když sociální síť Google+ není zrovna hojně využívaná, tak jednoznačně sdílení odkazů a videí na ní nás posune na lepší pozici ve výsledcích vyhledávání na Google.

Zároveň YouTube s jeho mnoha funkcemi pro video vám zajistí ve vyhledávání Google taky jednu bezkonkurenční výhodu. Google totiž zahrnuje do vyhledávání i videa právě z YouTube (takže nezapomeňte dát k videu kvalitní popisek) a jelikož ještě stále podnikatelé nevyužívají videí, tak je jednoduché se dostat na první stránku vyhledávání právě s videem.

LINKEDIN

Linkedin je také sociální síť, ale nepleťme si ji s Facebookem, zde se totiž lidé nechodí bavit! Zde není to pravé místo sdílet vtipné obrázky a texty, právě naopak zde lidé chodí pracovat. Linkedin je expertní síť pro ty, kteří chtějí navazovat nové obchodní kontakty díky dovednostem a zkušenostem, které v daném oboru mají nebo se zde chodí vzdělávat v oblastech, které potřebují. Taky to je síť, kde můžete hledat či nabízet práci.

Toto je pravé místo, kde je potřeba sdílet informace, tipy a ten hodnotný obsah z vašeho oboru, aby jste si budovali statut experta.

SOUNDCLOUD (audio)

Vytváříme-li audio nahrávky nebo tzv. podcasty, tak je potřebujeme nahrát někde, kde budou lehce přehratelné, lidé se k nim jednoduše dostanou a mohou se snadno šířit internetem. Přesně takovým místem je SoundCloud s mnoha funkcemi, jak k přehrávání, tak i sdílení audio souborů.

REKLAMNÍ ÚČET NA FACEBOOKU

Chcete svůj web a obsah podpořit i placenou propagací pro větší dosah? V tom případě nejjednodušší možností je zřídit si reklamní účet na Facebooku, kde je přes 4,5 mil. českých uživatelů a mezi nimi určitě i vaši potenciální zákazníci. Vytvoříte si zde reklamní kampaň, kterou konkrétně zacílíte přímo na ně. Nezapomeňte však měřit přínos takové reklamy, aby to byla investice, která se vám vrátí a ne hazard!

KOMENTÁŘE

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.